AKTUALITY  |  FACEBOOK  |  STAROSTA  |  KONTAKTY
      Dnes je:    04.06.2023    ||    Meniny má:    Lenka

Tradície 2016


V sobotu 6.augusta 2016, Temeš privítal hostí 8.ročníka podujatia „Deň ľudových tradícií pod Temešskou skalou“, ktorý je hlavným letným kultúrnym podujatím. V kultúrnom programe vystúpila domáca folklórna skupina Košarinka a hudobná skupina Progres. Záver dňa a noc patrili hudobnej produkcii, pri ktorej sa návštevníci zabávali do nočných hodín. Názov podujatia napovedá, že súčasťou boli ukážky domácich ľudových umelcov. O svoj talent a trpezlivosť sa s návštevníkmi podelila Janka Halašková so zdobením medovníkov. Soňa Katanová, maľovaním žehličkou. Ďalej sa prezentoval svojim drevorezbami pán František Gaman. Areál priestoru konania DĽT bol ukážkou predmetov našich predkov.
Zaujímavosťou pre deti, ale aj dospelých bola ukážka hasičskej techniky a hasenia požiaru, ktorí predviedli chlapci z DHZ Nitrianske Rudno. Aj napriek zle vyzerajúcemu počasiu na začiatku dňa podujatie navštívili nielen domáci, ale aj veľa rodákov a náhodných návštevníkov z okolitých obcí.
Hlavným organizátorom podujatia je každoročne Obec Temeš. Deň ľudových tradícií sponzorsky podporili AD ACTA a temešský poľovníci. Mediálne, tak ako každý rok regionálne rádio BETA.

Podujatie sa konalo s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja. Financie prišiel osobne do Temeša odovzdať Ing. Jaroslav Baška – predseda TSK a poslanec NR SR.

Svojou prítomnosťou podujatie podporili Ing. Richard Takáč – podpredseda Trenčianskeho samosprávneho kraja, JUDr. Ing. Jozef Stopka, PhD – poslanec Trenčianskeho samosprávneho kraja a prednosta Okresného úradu Trenčín, Ing. Jozef Otto – vedúci lesného a pozemkového odboru Prievidza, Mgr. Viliama Remeňová podpredseníčka strany SMER – SD Prievidza, JUDr. Martin Lukačovič, Mgr. Pavol Berka – správca farnosti Čavoj, starostka z Opatoviec nad Nitrou, Mgr. Danka Melišková, starosta obce Šútovce, Bc. Miroslav Rajčo, starosta obce Nitrianske Rudno, Róbert Štrbák, starosta obce Seč, Anton Vrecko, konateľ spoločnosti AD ACTA, Ing. Jozef Vážny.

Prejsť na videoreportáž.