SlovenčinaEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Francin a Viktorienkin Dom

 13.07.2022

Vážení spoluobčania,

dovoľujeme si Vám oznámiť, že v prvom ročníku projektu PRO PATRIA, organizovanom Regionálnym kultúrnym centrom v Prievidzi, získal náš občan Ing. Jozef Bernát vysoké regionálne ocenenie za záchranu a obnovu tradičnej architektúry Hornej Nitry.

V anonymnom hlasovaní mu členovia odbornej komisie udelili čestné uznanie PRO PATRIA za záchranu a obnovu starých tradičných domov, známych ako FRANCKIN A VIKTORIENKIN DOM. Mimoriadnym osobným pričinením sa mu podarilo zachovať objekty z 30. rokov 20. storočia nielen v objemoch a hmote, ale aj s charakteristickou neskorosecesnou výzdobou a tak podať budúcim generáciám svedectvo o niekdajšej, starej zástavbe Temeša.

Cena bola odovzdaná v rámci 36. ročníka Hornonitrianskych folklórnych slávností konaných v Prievidzi 24. 6. 2022. Ing. Jozef Bernát si ju prevzal pred početnými publikom z rúk generálneho riaditeľa Pamiatkového úradu Slovenskej republiky, Ing. arch. Pavla Ižvolta, PhD., MSc. a riaditeľky Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi, Mgr. Ľudmily Húskovej.

Keďže ide o ocenenie regionálneho významu sprevádzané medializáciou, môžete si túto pozrieť na priloženom linku.

Viacej info tiež na nasledujúcom linku.


Zoznam aktualít: