SlovenčinaEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Info

V roku 1981 sme sa na základe vyzvania funkcionárov MNV obce Temeš po dlhom váhaní pod názvom Sokol Temeš prihlásili do futbalového súťažného ročníka 1981/82. tento názov funkcionári OV ČSTV neskôr zakázali, a tak sme sa premenovali na Slovan Temeš. začínali sme na jeseň 1981 a družstvo bolo zložené len z mužov Temeša. Mali sme 56 registračiek, každý, kto mal dostatočný vek, bol zaregistrovaný. Niektorý z chlapcov si ani raz nezahrali a každý zápas bolo zloženie mužstva iné.
Futbalový život v Temeši nebol len o futbale, ale aj o spoločenskom živote. Organizovali sme futbalové turnaje, ktoré mali veľmi dobrú úroveň nielen organizačne, ale aj spoločensky. Dnes by to nebolo možné, ale v tej dobe bolo služobne na turnaji aj 30 ľudí. Od funkcionárov až po obsluhu, všetci sme to robili s radosťou a oduševnením pre futbal. Výsledky v jednotlivých súťažných ročníkoch boli na tak malú obec, akou je Temeš, uspokojivé. V tomto období sme zapracovali na zlepšení vybavenosti ihriska. Svojpomocne aj za pomoci niekoľkých obyvateľov obce sme urobili prípojku elektriny do šatní a jej kompletáž, vodovodnú prípojku vody do šatní zo studne.

Kvôli nedostatku domácich hráčov sa v mužstve objavovalo stále viac legionárov. Tak napríklad v roku 1995 príchodom Vladimíra Vršku, Jána Blaháča a v roku 2002 Richarda Marka, ďalej Františka Trungela, Jozefa Hrdého a mnohých ďalších sa zvýšili naše ambície a mužstvo Temeša začalo bojovať o popredné miesta v súťaži. V roku 2008 sa nám podarilo postúpiť do elitnej futbalovej súťaže I. triedy, v ktorej sa mužstvo udržalo dva súťažné ročníky. Postup znamenal aj povinnosť prispôsobiť hraciu plochu smerniciam Oblastného futbalového zväzu. Dobudovali sme chýbajúce kryté striedacie lavičky, vonkajšie oplotenie hracej plochy, odvodnili sme zamorené časti ihriska.

Jedným z najväčších problémom Slovanu Temeš stále zostáva nedostatok domácich hráčov / v súčasnosti iba štyria hráči pochádzajú z Temeša/. Boli obdobia, keď na zápas neprišlo ani 11 hráčov a po hre v oslabení bol posledný hvizd rozhodcu vykúpením. Preto sme nedostatok hráčov riešili dohodou s TJ Priehrada Nitrianske Rudno a od súťažného ročníka 2010 – 2011 hráme pod hlavičkou Nitrianske Rudno „B“ – Temeš.

Pre svojich fanúšikov a rodiny sme každoročne organizovali spoločenské posedenia spojené so zábavou a vyhodnotením súťaže. Nezabudnuteľné boli najmä futbalové zakáľačky. Do súťažného roka 2011 – 2012 sme vstúpili s novým logom, ktorého autorom je náš hráč Martin Borecký, ktorý tiež autorsky pripravuje Temešský spravodaj rozdávaný na každom domácom zápase.
Trénermi počas existencie TJ Slovan Temeš: Marek Sobota do roku 1997, Anton Plachý od 1997 – 2010 a Miloš Javorček od roku 2010.

Odkaz pre aktuálne výsledky a tabuľky I.triedy, kde môžete nájsť informácie o strelcoch , ale aj tabuľky iných súťaží: AKTUÁLNE VÝSLEDKY

Odkaz na stránku futbalového klubu, kde nájdete nové a aktuálne informácie o mužstve. STRÁNKA MUŽSTVA