SlovenčinaEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Deň ľudových tradícií pod temeškou skalou

Tento rok organizovala obec IX. ročník podujatia “Deň ľudových tradícií pod temešskou skalou“ v spolupráci s Urbárom, poľovníkmi, temešskými ženami a folklórnou skupinou Košarinka.

V sobotu 5. augusta sa oslavy začali temešskou hymnou. Nasledovali príhovory starostky obce Temeš Oľgy Fakanovej, poslanca Trenčianskeho samosprávneho kraja Ing. Jozefa Stopku PhD, ktorý pri tejto príležitosti odovzdal Obecnému úradu v Temeši dotáciu na deň ľudových tradícií v hodnote 1 000 eur.

V kultúrnom programe vystúpili folklórne súbory a hudobné skupiny. FS Košarinka z našej obce sa predstavila s programom „Ako sme na roboty chodili“, FS Nevidzianka z Nevidzian s programom „Lavorovica – pálenie alkoholu“, FS Vrchárka z Čavoja s programom „Na salaši“. Prekvapením tohto ročníka bola rodina pána Jána Temeša z Trsteného pri Hornáde /okres Košice/.

Po bloku folkloristov vystúpili hostia programu Hudobná skupina VEGA a Poluvská muzika z Poluvsia, ktorí nám zahrali, zaspievali a rozosmiali nás humorným slovom. Súčasťou sobotného programu bola tiež tanečná zábava, o ktorú sa postaral DJ Roman Mikuláš. Svojimi chutnými kulinárskymi výrobkami, nás po celý deň hostili temešské gazdinky a poľovníci.

Všetkým organizátorom ďakujem za spoluprácu. Oľga Fakanová