SlovenčinaEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Folklórna skupina Košarinka - jubileum

Dňa 18.mája 2019 si členovia FS Košarinka, pripomenuli 20. výročie svojho vzniku.

Hlavný program začal o 14:30 hodine v amfiteátri pod Obecným úradom. FS Košarinka otvorila svoj slávnostný deň „Temešskou hymnou“ a pokračovala v koncipovanom programe, ktorý bol zostavený z piatich pásiem. Pásma „Jako sme tí zemáky ne-kopali, Nabíjanie kapusty, Kmotrička vaďme sa, Lekvár a Pionieri“ - mali počas dvadsiatich rokov pôsobenia u divákov najväčší ohlas.

Folkloristov prišiel osobne pozdraviť poslanec NR SR, predseda TSK Ing. Jaroslav Baška, v príhovore vyjadril folkloristom podporu a poďakovanie za udržiavanie tradícií. Odovzdal finančnú podporu a ďakovný list, poprial členom FS Košarinka, do ďalších rokov veľa zdravia a tvorivých nápadov. Program moderovala naša rodáčka Oľga Súderová, hosťom programu bol pán Ľudovít Kašuba. V závere dňa sa mohli návštevníci zabaviť na tanečnej zábave v kultúrnom dome, do tanca hrala skupina Rytmik.

Pre návštevníkov pripravili temešské ženy zemiakové babky a kapustné halušky. Urbár – pozemkové spoločenstvo a Poľovníci, chutný guláš. Po celý deň vládla v Temeši vďaka všetkým prítomným príjemná atmosféra.

Ďakujeme FS Košarinka za krásne popoludnie.

Poďakovanie za prípravu podujatia patrí: poslancom Obecného zastupiteľstva, temešským gazdinkám, Urbáru, Poľovníkom, členom FS Košarinka.

Oľga Fakanová